spratelis?? tadyQ

Březen 2008

rihannka

30. března 2008 v 11:07 | oluska |  Rihanna
ale tak sluší jí to taky mno je to prostě hezká holka :-) a vlásky dorostou :-)Rihanna HaircutRihanna HaircutRihanna HaircutRihanna HaircutRihanna Haircut

a avril

30. března 2008 v 11:06 | oluska |  Avril

avril

30. března 2008 v 11:04 | oluska |  Avril

TBD Tour - Detroit

Včera 13:23| cendy | Avril-fotky z koncertů


Nelly Furtado a neco o ni

30. března 2008 v 9:20 | oluska |  Nelly Furtado

Něco málo o Nelly

14.10.2007 21:06 | Nelly Furtado
Nelly Furtado je zpěvačka, instrumentalistka, textařka, hudební producentka a také příležitostní herečka.
Jedna ze zajímavostí o Nelly Furtado je, že dostala jméno po gymnastce z bývalého Sovětského svazu Nellie Kim. Nelly Furtado se celým jménem jmenuje "Nelly Kim Furtado". Narodila se 2.12.1978 v Kanadě. Její matka se jmenuje Maria Manuela Furtado a její otec se jmenuje Antonio Jose Furtado. Její rodiče pocházejí z Portugalska, ale Nelly vyrůstala v Kanadě. Nelly má 2 sourozence, bratra Michael Anthony Furtado a sestru Lisa Anne Furtado. Koncem 80.let se její rodiče přestěhovali z Portugalska do Kanady. Nelly byla tedy ovlivňována dvěma kulturami. Portugalskou a kanadskou.
V období dospívání zvládala hned 2 jazyky (Portugalštinu a Angličtinu) a ktomu se ještě rozhodla že se chce učit Hindsky a Španělsky. Nelly Furtado byla velmi nadaná na hudbu, měla obrovský talent a traké cit pro hudbu ...Začala tedy skladby psát a skládat dvojjazyčně.
Rodiče nikdy neměli moc peněz a Nelly se rozhodla své rodině trochu finančně pomoct. Jako malá pomáhala své matce jako pokojská, později dokonce jako hospodyňka. V jednom rozhovoru Nelly prozradila, že všecky ty zkušenosti z dětství jí pomohly najít sama sebe a najít nějakou pozitiví cestu.
Vůbec první vystoupení Nelly se konalo v kostele, kde byla ještě se svou matkou, při příležitosti jakéhosi "Portugalského dne". O tom, jestli má talent nebo ne, nebylo pochyb. Už v 9 letech o tom všecky přesvědčila! Uměla hrát na trombon a "ukulele". O dva roky později zvládala hrát na klávesy a na kytaru. Ve 12 letech už měla svojí skupinu, kde působila tak, že psala texty. Skupina hrála výhradně portugalsky. Když Nelly dospívala, nechala se ovlivnit hvězdami jako jsou např. TLC, Salt'n' Pepa, nebo Mariah Carey. Nastalo období, kdy se Nelly poohlížela po skupinách svého staršího bratra... a oblíbila si tzv. "směs stylů". Velmi si oblíbila skupinu U2, Oasis nebo Verve. Nelly se původně snažila vybudovat kariéru na úplně jiném stylu, ale nakonec to bylo jinak.
V roce 1995 Nelly ukončila střední školu. Dostala se do Toronta a oblíbila si další hudební styl, tentokrát to byl Hip Hop... V roce 1997 Nelly zakládá duo, které se jmenuje "Nelstar". Jedním členem byla právě Nelly Furtado a druhým členem byl místní uznávaný muzikant Tallisman. Začali spolu psát písně a hráli na koncertech. Co se týče dua "Nelstar", uvažovali, že by natočili i videoklip k písni "Like". Na poslední chvíli řekla Nelly ne! Nebylo to tím,co si přestavovala, její představa byla úplně jiná a to duo "Nelstar" nesplňovalo. Po několika letech tedy skupinu opustila a vydala se na sólovou kariéru. Zpočátku to ale nebylo jednoduché... Obcházela jedno vydavatelství za druhým, chtěla totiž ukázat světu svůj talent a vstoupit do světa showbussinesu. Nakonec své nahrávky uplatnila u vydavatelství "Dreamworks". Už stačilo jen málo aby mohla vydat desku ...
Jednou, když vystupovala v jednom Torontském klubu Lee's Palace, poznala Geralda Eatona. To je pán který se hodně podílel na její desce a dost jí s ní pomohl. Potom co jí Dreamworks nabídla platnou nahrávací smlouvu, začala pracovat na její nové desce. Její první deska se jmenuje "Whoa Nelly". Byla to hned deska světově oblíbená a velice prodávaná. Zabodovali z ní hned 3 MEGAhity. První pilotní singl se jmenoval "I'm Like A Bird". Po vydání tohoto singlu, se stala z Nelly Megastar. Další pecky z této desky byly třeba "Turn Off The Light" nebo "On The Radio". Po vydání této desky si získala miliony fanoušků na celém světě. V Roce 2002 na "Grammy Awards" byla nominována hned 4x! Odnesla si zlato v kategorii "Nejlepší ženská nahrávka" za píseň " I'm Like A Bird".
Co se týče hudebních stylů, Nelly Furtado asi neměla jasno, protože na deskách je to samá "směs". Ať už R&B, Bossa nova, Trip Hop, Soul i Folk.Po vydání nové desky , koncertovala po celém světe a v plánu měla vydat další, tedy druhou desku. Přichází rok 2003 a sním i ta zmiňovaná druhá deska, která nese název "Folklor". Nelly Furtado je takové zajímavé hudební stvoření. Nelze jí začlenit do nějakého vyhrazeného žánru, protože těch stylů na deskách je několik. Na druhém albu najdete 12 písní. Každá písnička je něčím významná a originální už tím ,že ve spoustě z nich se Nelly vrací do svého dětství. Na této desce je i song ,který Nelly věnovala své dceře. Jmenuje se "Childhood Dreams". Ať už singl z první desky "Im Like a bird" nebo nějaké z druhé desky, žádný nebodoval tak jako "Forca"! Mimochodem "Forca" je oficiální hymnou mistrovství Evropy ve fotbale. Sama tento hit zaspívala na finále fotballu v roce 2004. Tenkrát se to hrálo po celám světě a tento singl sbíral samá 1. místa v hitparádách. Po dvouch úspěšných albech přichází to NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ tedy v pořadí třetí, jmenuje se "Loose". S novou deskou oživila i svou image. Toto album vydává v roce 2006. Jedná se o taneční popové R&B. Je to opět směs hudebních stylů, tentokrát se ale Nelly hlavně zaměřila na popové RnB. S Celou deskou jí pomáhal rapper "Timbaland", velice oblíbený a úspěšný producent rapper a hip-hoper.Mimo jiné Timbaland hostuje ve dvouch písní Nelly. V písních " Promiscuous" a Say it Right". Song "PROMISCUOUS" byl tím absolutně NEJVĚTŠÍM HITEM AMERIKY 2006. Nikdo jiný takhle nezabodoval jako Nelly Furtado s tímto úžasným a nesmírně oblíbeným singlem . Tento hit nebodoval jenom v Americe ale také v Evropě, ale přecejen se v Evropě stal oblíbenější singl "Maneater", tedy pilotní singl s desky "Loose". Třetím singlem je pomálá klidná písnička "All Good Things" a čtvrtým a nejspíš posledním z desky je "Say It Right"... jak se řiká "to nejlepší na konec". Deska "Loose" je jedna z nejlepších v roce 2006. Nelly Furtado toto album označuje za velmi optimistické, rychlé a taneční . Je to zkrátka výborné R&B smíchané s popem.Obrázek “http://images.askmen.com/galleries/singer/nelly-furtado/pictures/nelly-furtado-picture-6.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Shakira

30. března 2008 v 9:17 | oluska |  shakira
KliknД›te pro zobrazenГ­ pЕЇvodnГ­ho obrГЎzku
KliknД›te pro zobrazenГ­ pЕЇvodnГ­ho obrГЎzku
KliknД›te pro zobrazenГ­ pЕЇvodnГ­ho obrГЎzku
KliknД›te pro zobrazenГ­ pЕЇvodnГ­ho obrГЎzku
KliknД›te pro zobrazenГ­ pЕЇvodnГ­ho obrГЎzkuKliknД›te pro zobrazenГ­ pЕЇvodnГ­ho obrГЎzku

50cent a neco o nem

30. března 2008 v 9:15 | oluska
Životopis:
Vlastním jménem se jmenuje:Curtis Jackson
Narodil se:6.července,roku 1976.
Jeho matka Sabrina Jackson ho porodila ve svých 15 letech života. Sama dealovala drogy. Jeho otec je neznámý. Jisté je jen to, že zemřel ješté předtím, než se jeho syn narodil. Curtis se vydal po stopách své matky, každopádně na to měl prostředí, ve kterém vyrůstal, akorát stvořené. Čtvrť Jamaica Queens (USA, New York), přezdívaná ,,čtvrtí drog'', což mluví samo za sebe. Když bylo Curtisovi 8 let (1984), jeho matka byla v souvislosti se svoji drogovou činností zavražděna (bylo jí 22 let). K výchově si ho vzali prarodiče, kteří též bydleli ve čtvrti Queens (161. ulice v Jamaica Queens). V 12 letech se začal živit jako drogový dealer a boxer. Po dokončení docházky základní školy začal absolovovat střední školu Andrew Jackson High School (dnes Campus Magnet High School). Ale kvůli svému byznysu školní docházku nenaplňoval tak, jak by měl. Ze školy byl vyloučen právě kvůli svému drogovému byznysu a docházce. Nadále se věnoval své činnosti, což ho zavedlo do rozporu se zákonem. Občas kvůli tomu byl na krátším pobytě ve vězení. V devadesátých letech byl téměř bez majetku. Aby si zíkal alepsoň nějáký majetek, chodil na newyorskou Avenue (dnes Guy R. Brewer blvd.) prodávat svoje texty. Jeho drogová činnost stále přetrvávala. Již 50 Cent, pod tímto pseudonymem byl znám v ulicích New Yorku. Toto jméno získal po známém drogovém dealerovi Kelvin ,,50 Cent'' Martin, který v 80. letech vydíral a terorizoval v crack-kokainové vojně podsvětí Brooklynu.

animace pejsku

29. března 2008 v 13:37 | oluska
Ahoj,pojď si hrát!
Já si hraju,nerušit!!!
Ahoj,to už jsi tu?
Čau ne
To je krásnej motýlek!!!!
Já si tě uschovám,kostičko
Dej mi pac!!
Posiluju!!!! 1,2,3,4,5,6.....atd.
stydím se,protože tě mám rád
CHvátám,chvátám nemám chvíli klid,já tam,já tam dávno už mněl být!!!!!
Já tě mám taky rád,jsi můj jediný kamarád!!!!!!

animacky pejsku

29. března 2008 v 13:36 | oluska |  pejsci

pejsanecci

29. března 2008 v 13:33 | oluska |  pejsci

ju klasny

29. března 2008 v 13:29 | oluska |  trpitivky!!!!

akon

29. března 2008 v 13:25 | oluska |  Akon
AKON,jeho pravé jméno je Aliaune Thiam,je syn jazzového bubeníka,který se jmenuje Mor Thiam.Do sedmi let žil v Dakaru,Senegal a od 7mi v New Jersey.AKONbyl také vyhlášený crack- kokainový dealer.Svoje debutové album TROUBLE vydal v roce 2004,obsahovalo songy jako LOCKED UP (Remix)(ft.STYLES P),LONELY,BANANZA,POT OF GOLD a Ghetto. Song Ghetto se stal rychle radio hitem,byl remixován z verze od legendárních raperů NOTORIOUS B.I.G.,2PAC.

Rihanna

29. března 2008 v 13:24 | oluska |  Rihanna

a o5 pejsci

20. března 2008 v 10:29 | oluska

a o5 konicci

2. března 2008 v 9:49 | oluska